hippist

About This Project

TÜRKİYE’NİN EN GÜZEL TASARIMLARI DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAKİ TASARIM MERAKLILARI İLE BULUŞUYOR!

 

Türkiye’den başarılı tasarım markaları dünyanın dört bir yanındaki tasarım meraklılarına ulaşabilecekleri yepyeni bir kanala kavuşuyor. Türk tasarımcıları ile dünyanın önde gelen şehirleri arasında köprüler kurma amacıyla kurulan hippist, Avrupa’dan yola çıkıp dünya pazarını hedefleyen ve çok özel tasarım ürünlerini bir araya getiren bir e-ticaret platformu. Türkiye’den özenle seçilen marka ve ürünlerin uluslararası pazara girebilmelerini ve ülkemizin e-ihracat gelirine katkıda bulunmalarını hedefliyor.

 

Hippist’in kurucusu Deniz Kahraman uzun yıllar pazarlama alanında çalıştıktan sonra Londra’ya taşınarak farklı markalar için e-ticaret danışmanlığı yapmış. Burada Türkiye’nin tasarım konusunda iyi durumda olmasına rağmen pazarda hakettiği yerden uzakta olduğunu, pazara girişin zor ama doğru yerden başlandığında Türk markaları için büyük potansiyel olduğunu görmüş. Tasarımcılar kendi işlerine yoğunlaştıkları için online satış kanalları ve pazarlamaya vakit ve dikkat ayıramıyorlar diye düşünerek tasarıma olan aşkının da etkisiyle hippist’i kurmuş.

 

Tasarımcılar, kendi markaları ve ürünleri ile hippist üzerinden dünyanın en önemli pazarlarına sunuluyor. Tasarımcılar hippist’te sadece satış yapmakla kalmıyor, bambaşka pazarlardan geri bildirim alabiliyorlar, fikir liderlerine ulaşabiliyor ve risk almadan ürünlerini test edebiliyorlar.

 

Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan tasarım meraklılarına başka yerlerde bulamayacakları ürünler sunan hippist yeni kurulmasına rağmen İngiltere, Fransa, Kanada, Amerika, Singapur gibi yerler dahil dünyanın dört bir yanına satış yapıyor ve tasarımcılarımızı tanıtıyor.

 

Örneğin Datça’da yerel pazarlarda satılan bir marka dünyaya ürünlerini tanıtabiliyorken, el oyması ahşap ürünler üreten diğer bir Türk markası ise hippist sayesinde İtalyan bir yemek kitabı yazarına ve İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden birinin genel yayın yönetmenine ahşap tabaklarını satıyor. Hippist platformu ile e-ticaret sitesi bile olmayan markalarımız yurtdışında yerel ödeme kanalları ve müşteri hizmetleri ile ürünlerini satışa sunabiliyorlar.

 

Hippist’e www.hippist.co.uk adresinden ulaşabilir ve ülkemizin değerli ürünlerine göz atabilir, hippist ekibi ile iletişime geçerek markanızı dünyaya açabilirsiniz.

Category
Girişimler