yatırımcılar i̇çin 1
yatırımcılar i̇çin 2

İTÜ Çekirdek, bugüne kadar desteklemiş olduğu girişimlerini girişimcilik ekosisteminin önde gelen ulusal ve uluslararası yatırımcıları ve yatırım ağları ile çeşitli platformlarda bir araya getirir.

Yatırımcılar, farklı dikey ve aşamalarda İTÜ Çekirdek’e dahil olmuş girişimlerle erken tanışma fırsatı kazanırken girişimciler ise yatırım ağlarına hızlıca ulaşma imkânı elde ederler.

Bugüne dek İTÜ Çekirdek tarafından desteklenen girişimler 4,7 milyar TL’yi aşan değerlemeye ulaşmış, 773 milyon TL’yi aşan yatırım almıştır.

İTÜ Çekirdek, Yatırımcılar için Ne Yapar ve Girişimcileri Yatırımcılarla Nasıl Bir Araya Getirir?

 

Sektör Bazlı Buluşmalar

İTÜ Çekirdek’te belirli bir sektörel alanda yatırımla ilgilenen yatırımcı kurum veya kişiler için sektör/konu odaklı girişimci – yatırımcı buluşma günleri düzenlenir.

 

Demo Day

İTÜ Çekirdek’e kabul edilen ve 7 haftalık girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayan girişimci gruplar, yılda 4 kez düzenlenen Demo Day’ler aracılığıyla yatırımcılarla bir araya getirilir. İTÜ Çekirdek’in paydaşları arasında yer alan melek yatırım ağları, yatırımcılar ve kurumsal firmalar yıl boyu Demo Day’lerde girişimcilerle tanışma imkânı bulurken, yatırımcılar da süreç boyunca yatırım yapma kararlarını değerlendirme şansını yakalar.

 

Big Bang Start-up Challenge Yarı Final

İTÜ Çekirdek paydaşı olan yatırımcılar, yıl içindeki eğitim süreçlerini başarıyla tamamlamış, Ön Kuluçka aşamasında girişimlerini geliştirerek Big Bang Start-up Challenge Yarı Final’ine kalmaya hak kazanan girişimleri tanıma ve yatırım yapma imkânı elde eder.

 

Big Bang Start-up Challenge

Tüm yatırımcılar, Türkiye’nin girişimcilik sahnesi Big Bang Start-up Challenge’da on binlerce başvuru arasından başarıyla yükselmiş Top 20 girişimci grubunu sahnede dinleme imkanına sahip olurken, her biri alanında iddialı 100’e yakın girişimci grup ile de fuaye alanında tanışarak girişimcilik ekosistemine katılan en yeni girişimleri tanıma ve yatırım yapma fırsatını yakalar.

 

Sizin de daha önce yatırım yaptığınız girişimler varsa, “teknoloji girişimlerine finansal destek olabilirim” diyorsanız; Yatırımcı Paydaşımız olmak için formu doldurabilir ve İTÜ Çekirdek girişimleri ile bir araya gelebilirsiniz!