paydaşlar i̇çin | i̇tü çekirdek 1
paydaşlar i̇çin | i̇tü çekirdek 2

Teknoloji girişimlerine, ticarileşebilir üründen globalleşmeye doğru her adımda destek olan ve onların pazardaki faaliyetlerinin başarıya ulaşabilmesi için kurumsal firmalar ile iş birlikleri geliştiren İTÜ Çekirdek, böylece açık inovasyon yaklaşımını benimseyen kurumları, inovatif ve çözüm odaklı girişimcilerle bir araya getirir.

Aralarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi – İstanbul Planlama Ajansı, İstanbul Sanayi Odası, Elginkan Vakfı, Otomotiv İhracatçıları Birliği gibi 40’ı aşkın değerli kurumsal paydaşı ve 50’ye yakın yatırım ağı / yatırımcı paydaşlarına sahip olan İTÜ Çekirdek’in, kurumsal firmalar ve girişimcilerin iş birliği yapabilmesi için sunduğu çözümler aşağıdaki gibidir:

 

Girişimci – Kurumsal Paydaş Buluşmaları

İTÜ Çekirdek paydaşı olan firmaların ilgisi ve sektörel odağı doğrultusunda girişimci iş birliklerini geliştirmek üzere girişimci – firma buluşmaları organize edilir. Böylece firmalar, yenilikçi fikir ve iş modellerini yakından tanıma ve girişimciler ile tanışma imkanını yakalar.

 

Sektör Odaklı İş Birlikleri

İTÜ Çekirdek paydaşlığı ile firmalar kendi sektörlerinde inovasyon arama ve girişimcilerle çok daha entegre ve sürdürülebilir bir model ile bir araya gelme amaçları doğrultusunda girişimcilik ekosistemine çok daha yakın olma fırsatına sahip olur.  Bu kapsamda sektörel odağını belirleyen firmalar, uzun soluklu bir girişimci grup tarama ve seçme sürecine adım atar, sistemli buluşmalar ve elemelerde 100’lerce girişim ile tanışır. Böylece kurumlar; kendi ihtiyacına doğrudan veya dolaylı olarak çözüm sunan girişimleri Big Bang Start-up Challenge’da hibe veya yatırım ile destekler ve iş birliği sürecini başlatır.

Siz de kurum olarak İTÜ Çekirdek girişimlerini yakından tanımak ve paydaşımız olmak istiyorsanız formu doldurabilirsiniz.