partner kuluçka 1
partner kuluçka 2

İTÜ Çekirdek Partner Programı Nedir?

 

Teknoloji girişimcilerini eğitim, danışmanlık, mentorluk ve geniş bir network ile destekleyerek, onların iç ve dış pazardaki başarılarını artırmayı hedefleyen İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi, Partner Kuluçka Programı adını verdiği bu özel program aracılığıyla, Türkiye genelindeki kuluçka merkezleri ve hızlandırma programlarına geçmişte edindiği bilgi, deneyim ve kaynakları sunar.

 

‘Dünyanın En İyi Kuluçka Merkezi’ ünvanını gururla taşıyan İTÜ Çekirdek, bu kapsamlı program ile Türkiye’nin dört bir yanındaki girişim ekosistemlerini destekler ve güçlendirir.

 

Partner Kuluçka Programı İstanbul’dan Türkiye’ye uzanan bir işbirliği programıdır. İTÜ Çekirdek Partner Kuluçkalar  ile birlikte güçlü bir sinerji yaratarak Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlamak, teknoloji kümelenmesini güçlendirmek, inovasyonu teşvik etmek ve bilimsel refahı arttırmayı hedeflemektedir.

 

Program kapsamında, İTÜ Çekirdek girişimcilerine sunulan imkanlar, Partner Kuluçka merkezleri vasıtasıyla diğer illerdeki girişimcilere de sunulur.

 

Bu işbirliği kapsamında, İTÜ Çekirdek ve Partner Kuluçka girişimleri, Türkiye’nin prestijli girişimcilik etkinliği Big Bang Startup Challenge’da bir araya gelme ve güç birliği oluşturma fırsatını da elde eder.

İTÜ Çekirdek Partner Kuluçka Programı’nda Sizi Neler Bekliyor?

 

PR Fırsatı

 

  • Partner Kuluçka merkezlerinin tanıtımının ve etkinliklerinin İTÜ Çekirdek sosyal medya hesaplarından duyurulması,
  • Partner Kuluçka merkezlerinin logolarının İTÜ Çekirdek Partner Kuluçka Haritasında yer alması ve bu güç birliğinin geniş kitlelere duyurulması,
  • Partner Kuluçka ile iş birliklerinin İTÜ Çekirdek sosyal medya hesapları üzerinden duyurulması.

 

Yerinde Deneyimleme

 

  • İTÜ Çekirdek ve Partner Kuluçka merkezleri olarak, fiziksel ve online gerçekleştirilecek olan değerlendirme toplantıları ve soru-cevap günlerinde bir araya gelerek, ihtiyaç duyulan konuların ele alınması,bilgi toplantısına katılınması,
  • Partner Kuluçka’nın İTÜ Çekirdek süreçlerine katılımı sayesinde, süreçleri daha yakından takip etme ve değerlendirme fırsatı elde edilmesi.

 

Birlikte İleriye

 

  • Partner Kuluçka merkezinden bir temsilciyi veya girişimciyi İTÜ Çekirdek’in düzenlediği veya katılımcısı olduğu çeşitli girişimcilik etkinliklerine göndererek, sektörel bağlantıların genişletilip, yeni fırsatları yakalama imkanı.

 

Big Bang Ruhunu Sahnede Yaşa

 

  • Girişimini sahnede izleme, veya Big Bang Ödülü verme fırsatı ile etkinlik finalinde programın bir parçası olabilme şansı.

 

Kimler Partner Kuluçka Olabilir?

 

İTÜ Çekirdek Partner Kuluçka, aşağıdaki niteliklere sahip tüm kuluçka merkezleri ve hızlandırma programlarına kapılarını açmaktadır:

  • Herhangi bir sektöre odaklı, veya çeşitli sektörlerle iş birliği içerisinde olan,
  • Bünyesindeki girişimcilere ve şirketlere destek için belirli ve tanımlı bir süreç sunan ve bu süreç hakkında bilgi verecek bir web sitesi bulunduran,
  • Partnerlik sürecinde başarılı girişimcilerinin, yatırımcılarla tanışma ve inovatif etkinlikleri takip etme amacıyla zaman zaman İstanbul’a seyahat edebilmesine olanak sağlayacak kaynakları sağlamayı hedefleyen.

 

Belirtilen nitelikleri taşıyor ve İTÜ Çekirdek Partner Programı’nın bir parçası olmak istiyorsanız, hemen bize katılın ve Türkiye’nin inovasyon ekosistemini birlikte büyütelim.

 

Bizimle İletişime Geçin: cekirdek@ariteknokent.com.tr