HYGGEFOOD COMPANY

About This Project

Yoğun tempo içinde çalışan insanlar yemek yeme deneyimlerini daha kaliteli ve sağlıklı hale getirmek istiyor. Hyggefood Company ürünleri içeriğindeki yüksek besin değerleri ile tüketiciye yeni nesil akıllı gıdalar sunuyor.

 

Hayvansal ürünlerin yerine geçebilecek birer alternatif olma fikri ile ortaya çıkan yeni nesil akıllı gıdalar, birçok tüketici tarafından öncelikli gıda ürünleri olarak görünüyor. Beslenmede önemli bir yer tutan et, tavuk, süt ve süt ürünleri, balık ve balık ürünleri bugün birçok tüketici tarafından tedirginlik ile tüketilmektedir. Sürü sağlığını koruyabilmek için zorunlu olarak uygulanan önleyici hayvan sağlığı çözümleri ne yazık ki insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Bugün üretimhane yetiştirilen bir hayvanın tükettiği ilaç miktarı birçok insanın tükettiğinden fazladır. İnsanların besin ihtiyaçlarını karşılamak için üretilmesi gereken gıdaların, sürdürülebilir olduğu kadar sağlıklı olması gerekli. Hyggefood Company Türkiye’de bu açığı kapatacak bitkisel kaynaklı, sürdürülebilir ve besin değeri yüksek yeni nesil gıdalar üreten ilk Türk girişim şirketi. Türkiye’nin topraklarında yetişen binlerce özel bitkinin, tohumun içeriklerini gıda teknoloji ile birleştirerek yeni nesil gıdalar üretiyor.

 

Hyggefood Company’nin ilk ürünü Hyggefisk, bitkisel mikrobesinler ile üretilen yeni nesil havyar. İçeriğinde 13 vitamin, 9 mineral, L-carnitne ve KoenzimQ10 var. Sürdürülebilir, besin değeri yüksek bir gıda ürünü olan Hyggefisk ile katma değeri yüksek tabaklar yaratılabiliniyor. Kullanım kolaylığı ile hyggefisk; otel ve restoranlarda herhangi bir ön pişirmeye ihtiyaç duymadan, kısa sürede tabakları üç yıldızdan beş yıldıza taşıyor. İçeriğindeki yüksek besin değeri ve havyar vizyonu ile; yemek yeme deneyimini en üst noktada yaşatan hyggefisk müşterilerin işletmeden beklediği değere önder oluyor. Ayrıca hem işletme sahibinin uygun fiyata ve istediği vakit havyar bulabilmesini kolaylaştırıyor hem de şeflerin işlerini kolaylaştırıyor. Gastronomi dünyasının hızına ve müşterilerin beklentilerine bu kadar yakın olmak ancak bir girişimci gıda şirketi tarafından tasarlanabilir. Hyggefood Company yemek yeme deneyimlerinde insanların en yüksek sağlıklı faydayı sağlamalarını ve yedikleri her lokmadan keyif alabilmemeleri sağlamak için gece gündüz çalışıyor.

Category
Girişimler