Hextech Green

About This Project

İklim değişiklikleri ile artan doğal afetler Tarım Sektörünü büyük kayıplara uğratıyor. İnsanoğlunun mücadele edemediği ,Doğal afetler kadar çaresiz kaldığı bir diğer problemi ise kanserdir. Kimseyi paniğe sevk etmek istemiyoruz ama Ülkemizde son 15 yılda kanser vakaları % 200 oranında artmış. En büyük sebeplerinden birisi ise doğallığı bozulan gıdalar.


Sizlere tanıtımını yaptığımız Teknolojinin amacı Güvenilir Gıdaya erişimi kolaylaştırmaktır. Önce fide büyüten olarak Makinemizin AR-GE çalışmalarını yaptık sonra mutfaklara da girsin istedik.


Rafine bilgilerle donattığımız Bitki Büyüten Akıllı Tarım Makinemizi Üreticiler için Fide Büyütme Makinesi, Tüketiciler için ise Sebze Yetiştiren Akıllı Tarım Makinesi olarak iki farklı ürün olarak segmente ettik.


Çiftçilerimiz afetlerden etkilenmeden ,daha ucuza, hiç Zirai İlaç ve Kimyasal gübre kullanmadan, tam otomatik şekilde fideler yetiştirecek dış ortam koşullarına alıştırılmış sağlıklı ve doğal fideleri toprağa geçirdiğinde yüksek kalitede ve tonajda sebze ürünü hasat edebilecektir. Fide yetiştiriciliğinde kullanılan viyol, naylon torba, plastik saksı, zirai ilaçlar ve kimyasal gübrelerin kullanılması gerekmeyeceğinden bu malzemelerin sebep olduğu çevre kirliliği ortadan kalkacaktır. Ayrıca Sulama ve gübreleme sonrası artan sıvının toplanarak tekrar kullanılması kaynak israfını engelleyecektir.


Tüketicilerimiz için geliştirdiğimiz Sebze yetiştiren Akıllı Tarım Makinemiz ise Mutfaklarda yerini alacak Şehirli insanımız tüm yıl sağlıklı sebze ve Otsu Bitkileri mutfağında kendisi yetiştirebilecektir. Yerli tohumlar kullanarak hazırladığımız tohum yatağı bloklara su vermek dışında bir iş yapması gerekmeyecek , hasat ettiği ürünleri yıkamadan tüketebilecektir. Unutmayalım sağlıklı besin yoksa sağlıklı nesilde yok!..


Küresel güçler tarımımızı ele geçirdi ve İklim değişikliği tehdidi her geçen gün artıyor. %100 yerli ve milli olan BİTKİ BÜYÜTEN AKILLI TARIM MAKİNESİ-HTG sürdürülebilir Tarım yapılmasına katkı sağlayacaktır.

Category
Girişimler