SafeTech

About This Project

Enerji, ulaşım, otomotiv, su gibi sektörlerde kullanılan “endüstriyel kontrol sistemleri” siber saldırganların stratejik hedefleri arasında başı çekerken ulusal savunma örgütlerinin en büyük endişelerinden birisidir. Üretim tesislerine yapılacak siber saldırı ile kurumun saatte milyonlarca dolar kaybetmesine neden olabilecekken, enerji santrallerine yapılan siber saldırı ülke genelinde elektrik kesintisine sebep olabilir.

SafeTech, toplumsal düzenin sürdürülebilirliğinin sağlanması için kritik altyapı tesislerini siber saldırılara karşı koruyan OTShield adlı çözümü geliştirdi. OTShield, kritik altyapı tesislerini siber saldırılara ve operasyonel tehditlere karşı koruyan saldırı tespit ve engelleme sistemidir. OTShield; yapay zeka tabanlı saldırı tespit ve engelleme, saldırı analizi, saldırgan profili yorumlama gibi yetenekleri ile endüstriyel kontrol sistemleri siber uzayda koruyor.

TÜBİTAK 1512 desteği ile geliştirilen OTShield; EPDK-Elder, Mercedes-Benz Türk A.Ş., Savunma Sanayii Başkanlığı-Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesi, Türkiye Elektrik ve Elektronik İhracatçılar Birliği, Endeavor Türkiye gibi birçok seçkin kurum tarafından ödüle layık görüldü.

SIEMENS işbirliği ve EPDK desteği ile Türkiye’de pilot çalışmalarını başlatan SafeTech, Avrupa’nın ilk siber güvenlik hızlandırma programı olan Cylon’dan aldıkları teklif ile İngiltere pazarına da açıldı.

SafeTech, Big Bang 2019’da TOP20 girişimlerinden birisi olmuştur.

info@safe-tech.com.tr

Category
Girişimler