PetSurfer

About This Project

Evden ayrıldığımda evcil hayvanımla kim ilgilenecek? İşte tam da bu noktada PetSurfer, pet bakıcılarına yeni bir istihdam kolu yaratarak pet sahiplerinin bu problemini kökten çözüyor.

 

PetSurfer, pet sahipleri ile sevgi dolu, güvenilir pet bakıcılarını pazar yeri modeliyle buluşturan Türkiye’nin yeni nesil pet platformudur. Platformda “Host evinde bakım, surfer evinde bakım, köpek anaokulu, köpek gezdirme ve ev ziyareti” olmak üzere 5 temel hizmet bulunuyor. Gezen/gezgin anlamına gelen “surfer” sistemde evcil hayvan sahipleri, bakıcı/ağırlayan anlamına gelen “host” ise sistemdeki evcil hayvan bakıcıları için kullanılıyor.

 

Surfer’lar ihtiyaçları doğrultusunda bulunduğu lokasyonda ihtiyacı olan hizmet türünde ve pet çeşidinde bir arama yaparak istediği host’tan ücreti karşılığında hizmet alabiliyor.

 

PetSurfer, kendisi için de en önemli unsurlardan biri olan “Güven & Güvenlik” adımlarında oldukça hassas davranarak kullanıcılarını Mernis kontrolüyle platforma kabul etmekte. “Görüşme” sistemi ile ise host ve surfer’ın rezervasyondan önce tanışması ve pet ile anlaşma durumlarının gözlemlenmesi isteniyor. Olumsuz görüşmelerde ise %100 ücret iadesi yapılıyor. Bunların yanında ise “Sahiplendirme, sütanne/sütyavru ve kayıp/buldum” ilan yapısıyla blog yapısının da mevcut olduğunu ekleyelim.

 

PetSurfer’ın asıl amaçlarından bir tanesi ise ülkemizdeki evcil hayvan sahiplenme oranının artmasıyla birlikte zorunluluk hâlini alan evcil hayvan bakım ihtiyaçlarına köklü bir çözüm üretmek, mevcuttaki iş modeliyle yeni bir kültür ve yeni bir iş kolu oluşturmak…

 

Yayın hayatına başladıktan kısa bir süre sonra ilk faturasını kesmiş ve kesmeye devam eden PetSurfer, İTÜ Çekirdek’in yanında Anadolu Sigorta’nın Workup-İş Bankası’yla ortaklaşa gerçekleştirdiği Astart Girişimcilik Programı desteğini de Ocak 2019 itibarıyla almaya başlayacaktır. Ayrıca PetSurfer, Türkiye pazarını domine ettikten sonra yurt dışı pazarına açılmayı da hedeflemekte…

Category
Girişimler