İnteraktif Kredi

About This Project

Hemen hepimiz birine borç vermeden önce borcun geri ödenip ödenmeyeceğini merak ederiz. Bankaların yanı sıra, ev-araç kiralama işi yapan kurumsallar, inşaat firmaları, senetli satış yapan bayiler, benzer konulu faaliyet yürüten web siteleri, ya da nasıl borçlu çalışabileceğini öğrenmek isteyen bireyseller, kısacası hemen hepimiz borç alıp vermeden önce bize yol gösterebileceğini umut ettiğimiz finansal raporlara ihtiyaç duyuyoruz.
Projemiz; Kredi, araç ve gayrimenkul kiralama, senet ya da kurumlar arasında oluşabilecek borçlanmada hangi limitlerde çalışılmalı veya borcun geri ödenip ödenmeyeceği ile ilgili finansal raporların oluşturulmasıdır. Karar motorlarımız ve Findeksin iş ortaklığında oluşturduğumuz raporlar yeniden bir güven puanı oluşturarak ödeme gücü yüksek müşteriyi seçmede yardımcı olmaktadır. Experian ve Tr’deki bankaların kullandığına benzer bir algoritma ile gelir tahmin edilerek borç-gelir dengesi oluşturulur, daha sonra ödeme alışkanları ve kullanıcı talepleri birlikte analiz edilir, en sonunda ise kullanıcısına çalışıp çalışmama konusunda karar önerisinde bulunurken, müşterisine de borçlu çalışabilmesi için tavsiyelerde bulunuruz.
Gelecekte ev-araç kiralama, senet kayıtları, elektrik, su, doğalgaz, telefon ve internet faturası ödeme kayıtlarını da tutarak daha zengin bir veri havuzu ile her kurumun kendisi için en uygun müşteriyi seçmesinde yardımcı olmayı hedefliyoruz. Ayrıca son tüketicinin finansal kararlarını oluştururken yoluna ışık tutarak finansal okur-yazarlığını da arttırmada katkıda bulunmak istiyoruz.

2019 Findeks faaliyet raporuna göre; kurumsal büro sorguları hariç bir yılda 553 Milyon kez profesyoneli olmadığımız bir rapor kontrol edip borçlu ticaretimize yön vermek için kendimizi zorlamışız. Yine TBB risk merkezi verilerine göre yıllık %36 lık tahsil edilemeyen borçlar mevcut.
Amerika ve Avrupa da ondan fazla şirket borçlu ticarette karar almada yardımcı olmak amacıyla kurulmuştur. Bu şirketler birbirlerinin pazarını paylaşıyor ancak Türkiye, Türki Cumhuriyetler ve Ortadoğu’daki ülkelere kayıt dışının çok olması sebebi ile henüz buralara girememişlerdir. Fakat ilgilerini çektiğimiz yadsınamaz bir gerçek.
İnteraktif Kredi ailesi olarak kendi coğrafyasının ekonomiksel müşteri davranışını daha iyi tanıyan bir kurum olarak bizler;
2017 de nasıl kredi alınacağını ve hangi limitlerde kredili çalışılabileceğini anlatan kredi raporumuzu pazara sunduk.
2020 eylül ayında güvenilir kiracıyı seçebilmeyi mümkün kılan kiracı raporumuzun satışına başladık.
2021 de ise rent a car, senet ve kurumsal raporlarımızı da pazara sunarak borçla ilişkili olabilecek her durumda kullanıcılarımızın ve iş ortaklarımızın yanında durmak istiyoruz.
Böylelikle güzel ülkemizin ekonomik kalkınmasına yardımcı olacak, vatandaşlarımızın da kendi finansal özgürlüklerine ulaşmasında yol gösterecek bir rehber olmayı amaçlıyoruz. Cennet vatanımızdan sonra da ürettiğimiz yüksek finansal teknolojiler ile dünya üzerinde ki her bireyin kendi finansal yönetimini kendisinin yapabileceği ana kadar çok çalışacağız.

İletişim:

info@interaktifkredi.com.tr

https://interaktifkredi.com.tr/

Reşitpaşa Mah. Katar cad. İTÜ Arı Teknokent 3 Binası No: 4 İç Kapı No: B302 Sarıyer/ İstanbul

Category
Girişimler