Hummıngdrone

About This Project

Hummingdrone, başta tarım sektörü olmak üzere endüstriyel ihtiyaçlara yönelik otonom insansız hava aracı çözümleri sunan bir girişimdir. Hummingdrone, geliştirdiği analiz yazılımı INSPECT ve sabit kanatlı otonom drone AG ile haritalama ve inceleme hizmeti sunuyor.

ÜRÜNLER
INSPECT, insansız hava aracı vasıtasıyla havadan çekilen görüntüleri makine öğrenmesi modelleriyle işleyerek değerli içgörülere dönüştüren bir bulut analiz platformudur. Kullanıcılara tarlalarındaki bitkilerin sağlık durumlarını, besin eksikliklerini, sulama ve drenaj problemlerini gösteren raporlar sunuyor.

TÜBİTAK 1512 desteği ile geliştirilen sabit kanatlı drone, otonom uçuş kabiliyetine sahip ve verilen görevleri pilot kontrolü olmadan yerine getirebiliyor. Drone’a ait uçuş bilgisayarı ve yapay zeka destekli otopilot yazılımı gibi kritik bileşenlerin tamamı Hummingdrone tarafından geliştirildi.

TARIM
Hummingdrone, geliştirdiği çözümlerle büyük arazilerde bitki sağlığının hızla incelenmesini ve stres faktörlerinin erken tespit edilmesini sağlıyor. Bu sayede ekin kayıplarının önüne geçerken; su, gübre ve ilaç gibi tarımsal girdileri de azaltarak tarımsal üretimde verimliliğin artırılması hedefleniyor.

Hummingdrone, tarım sektörü başta olmak üzere; enerji, şehir planlama, afet sonrası acil durum yönetimi ve sigortacılık sektörlerinde de havadan görüntüleme ve analiz çözümleri sunmayı planlıyor.

İletişim:

hello@hummingdrone.com

https://hummingdrone.co/

Reşitpaşa Mh. Katar Cd. Teknokent Arı 1 No: 2 / 5 / 19 Sarıyer / İstanbul

Category
Girişimler