FonRadar

About This Project

Değişken finansal koşullar altında nakit ihtiyaçlarını yönetebilmek, KOBİ’lerin en önemli gereksinimlerinden biridir.

Bu ihtiyacı, 20 yılı aşan profesyonel kariyeri boyunca yakından gözlemleyen finans yöneticisi Okan Ünlüçerçi ve yazılım geliştirme uzmanı Elif Özdemir, tecrübelerinden yola çıkarak, yenilikçi bir servis olarak Fon Radar’ı hayata geçirdiler.

Fon Radar, KOBİ’lerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak üzere KOBİ’ler ile finansal kurumları bir araya getiren, BDDK onaylı, hızlı ve etkin bir dijital platformdur.

Mayıs 2019’da yola çıkan Fon Radar, Kasım 2019’da İTÜ Çekirdek Big Bang finalisti olmayı başarmış, Yapı Kredi Teknoloji ve EFSE’den nakdi ve gayri nakdi ödüller kazanmıştır.

KOBİ’lere vadeli alacaklarına karşılık en uygun alternatife dakikalar içerisinde ulaşma imkânı sunan Fon Radar, finansal kurumlara da düşük maliyet ile yeni pazarlara ulaşma fırsatı vermekte, satış süreçlerini kısaltmaktadır.

KOBİ, iOS ve Android uygulamalarına faturalı çeklerinin görüntüsünü yükler ve Fon Radar’a kayıtlı kurumlar arasından teklif almak istediklerini seçer. Finans kurumları KOBİ’nin talebine teklif gönderirler. KOBİ kısa sürede gelen tekliflerden, lokasyon ve tutara bakarak, en uygun olanı onaylar ve Fon Radar referans numarası ile, en yakın şubeden parasını alır.

Vadeli çek modülü ile KOBİ’lerin ceplerine giren uygulama, fatura temliki, e-çek, e-senet, alacak sigortası gibi modüller ve makine öğrenmesi kullanılarak yapılacak yönlendirmeler ile birlikte, KOBİ’ye akıllı finansal çözümler önerecek ve KOBİ’nin cebindeki finansal danışmana dönüşecektir.

Ayrıca önemli bir finans merkezi olan Londra’da da ofis açmayı hedefleyen Fon Radar, KOBİ çözümlerini orada da hayata geçirmeyi planlamaktadır.

İletişim:

info@fonradar.com

Reşit Paşa Mah. Katar Cad. No:4 İç Kapı No:1101 34467 İTÜ Çekirdek Sarıyer – İstanbul

Category
Girişimler