BUNSAR

About This Project

Çok kanallı alışverişçilerin oranı teknoloji kullanımının yaygınlaşmasıyla artış gösterirken tüketicilerin sanal mağazalarda kullanmaya alıştıkları özelliklerin “tuğla mağazalar” içerisinde sunulmaya başlanılmasıyla yeni bir mağazacılık anlayışı doğmuştur. Bu durumu fırsat olarak değerlendiren Bunsar ekibinin tasarladığı “Akıllı Ayna” kullanıcıyı “artırılmış gerçeklik” yöntemiyle giydiren yenilikçi bir teknolojidir. 3B giysileri sınırsız açıdan gösterebilir; canlandırdığı kumaş tepkileriyle gerçeklik hissiyatı yaratır; tüketiciye farklı bir “alışveriş deneyimi” sunar.

 

Mağaza içi kullanımda; tüketiciye: Pratik bir şekilde kendi kombinlerini oluşturabilme, sosyal medya üzerinde paylaşıp görüş alabilme, ürünleri daha önce aldığı ürünlerle deneyebilme, yeni gelenler, indirimdekiler, önerilen stiller gibi listelere erişebilme, giyinme kabinine daha az ihtiyaç duyma, stokta olmayan ürünleri deneyip sipariş verebilme, ürün hakkındaki kullanıcı yorumlarına erişebilme; Markalara ise: Müşteri memnuniyeti ve sadakatinde artış; sepet büyüklüğü ve dönüşüm oranında artış, datamining ile müşteri eğilimlerini keşfetme imkanı, artan müşteri odaklılığı ve sosyal medya aktivitesi gibi imkanlar sunarken;

 

SmartTV kullanımında; Tüketiciye: Ürünü evinde deneyebilmenin getirdiği memnuniyet; beden seçiminde daha artan başarı şansı; Markalara: Yeni ve farklı bir satış kanalı, geri dönüşlerin azalmasından kaynaklı lojistik tasarrufu, tuğla mağazadaki müşteri deneyimini evlere taşıyabilme gibi daha birçok fayda sunar.

 

Bunsar müşterilerinin değişen beklentilerini karşılamak için fiziksel ve dijital alışveriş deneyimlerini getiren yenilikçi teknolojiler geliştiriyor. Müşterileri ile birlikte çalışarak onların doğal alışveriş döngülerinin bir parçası ve marka ile daha iyi bir etkileşim haline pratik araçlar sağlayan müşteri sadakatini ve dönüşüm oranlarını arttırmayı hedefliyor.

Category
Girişimler