BELLUM

About This Project

Günümüzde kullanılan piyade zırhları, koruyucu bir balistik yeleğin üzerine takılan seramik plakalardan oluşmaktadır. Bu sistem personel üzerine kaba bir şekilde tutturulmakta ve blok şeklinde hareket etmektedir. Bu problemlere karşı alınan koruma ise yaklaşık vücut yüzeyinin yarısına tekabül etmektedir.

 

İnsan hayatının söz konusu olduğu durumlarda bu veriler kabul edilemez boyuttadır. İleri teknoloji kompozit balistik malzemenin eşsiz tasarım ile birleştirildiği bu noktada, tüm vücudun etkin koruma altına almasının yanı sıra harekete bağlı kısıtlamaları ortadan kaldıracak ve ortaya bir savaş dış iskeleti çıkacaktır.

 

N1-SIRTLAN zırhının içerdiği teknoloji, esneklik ve incelikten taviz vermeden daha dayanıklı zırhlar yapılabilmesini olağan kılmaktadır. “Sıvı Zırh” olarak yorumlanan teknoloji, Kişinin hareketlerini engellemeyecek ölçüde sıvı, merminin geçişini engelleyecek ölçüde katı olarak çalışmaktadır. Balistik materyal ile senkronize çalışan bu yapı piyadenin üzerinde taşıdığı seramik plaka devrini sonlandıracak ve yüksek hareket ve vurucu güçte ağır zırhlı piyadelerin devrini başlatacaktır.

 

İletişim

Category
Girişimler