IMONACLOUD

About This Project

2011 yılında kurulan Imona Ltd, İTÜ ARI Teknokent’te faaliyet gösteren İstanbul merkezli bir teknoloji firmasıdır. 2012 yılında İTÜ Çekirdek: İnovasyon Atölyesi” projesi kapsamında yapılan Çekirdek yarışmasında ’Imona Cloud’ projesiyle 1. olarak 100.000 TL’lik büyük ödülü ve ofis imkanı hakkı kazanmıştır.

 

Firma, ImonaCloud adı verilen Servis Olarak Yazılım (SaaS) yeri, pazar yeri ve bulut uygulamalarının hızlı gelişimi için kullanılan yazılım geliştirme platformuna sahiptir. Yazılım geliştirme platformuyla birlikte gerçekleştirdiği projelerle bulut teknolojisinde hizmet vermektedir. KOBİ’lerin; maliyeti düşük, donanım, yazılım lisansı gibi ilk yatırıma gerek olmayan, kiralama yöntemi ile sahip olunan yazılım ihtiyacının karşılanması amaçlıyor. Imona Ltd. bulut bilişim sistemleri alanında faaliyet göstererek haberleşme, bankacılık, sağlık ve medya sektöründe çalışmalarını yürütmekte; firmalara App Store imkanı sağlayarak katma değer yaratmaktadır.

 

Trading platformu sayesinde inovatif uygulama geliştirme olanağı sağlayan ImonaCloud firması API entegrasyonu ile ürün çeşitliliğine katkıda bulunmaktadır.

 

Imona Ltd. Servis Olarak Yazılım (Saas) alanında Türkiye’yi küresel rekabette iddialı kılacak projeleri ortaya çıkarmak için İTÜ ARI Teknokent ile işbirliği yaparak ImonaCloud teknolojisinin kullanıldığı yarışmalar düzenlemektedir.

İletişim

ITU Ayazağa Kampüsü Teknokent ARI-1info@imona.com.tr

https://www.imona.com

Category
Girişimler