Xentron

About This Project

XENTRON, Akıllı ve Bağlantılı Vasıta Platformunu Duyurur

İstanbul, Türkiye – XENTRON, araçların bağlantılı hale gelmesi ve akıllınmasıyla toplanacak büyük verinin işlenmesi için uçtan uca bir çözüm sağlayacak Akıllı ve Bağlantılı Vasıta Platformu’nu başlattığını duyurmaktan heyecan duyuyor. XENTRON, www.xentron.com adresinden ulaşılabilir.

XENTRON, en zengin telematik verilerine ve sınıfının en üstün analiz yeteneklerine sahip olarak Araç Üreticilerine, Filo sahiplerine ve Sigorta şirketlerine değer katan bir ortak olacağına inanmaktadır.

XENTRON, Türkiye’deki en büyük otomotiv üreticilerinden biri için servis süreçlerini optimize etmeye ülke genelinde günde 3000 araçtan alınan teşhis verilerini analiz ederek başladı.

XENTRON’un kurucu ortağı ve CTO’su Arslan Keleş, “Steve Jobs’ın iPhone tanıtımında Alan Kay’in ‘Yazılım konusunda gerçekten ciddi olan insanlar, kendi donanımlarını yapmalı’ sözünü donanım ve yazılım arasındaki uyumun önemini göstermek için bahsettiği gibi, otomotiv ekosistemine sunduğumuz uçtan uca platform çözümümüz ile tüm kara taşıtları için en iyi donanımı ve tüm sunucu uygulamaları için en iyi yazılımı yarattık” dedi.

XENTRON, Vasıta Elektronik Elektrik Sistemleri Endüstrisi San. ve Tic. A.Ş. ‘nin tescilli markası olup 2015 yılında İTÜ ARI Teknokent’te dünya çapında otomotiv ekosistemi için en iyi bağlantı çözüm sağlayıcısı olmak için kuruldu. Kendi benzersiz teknoloji ve mühendisliğini geliştirerek, XENTRON’un hedefi otomotiv ekosistemin en değerli ortağı olmak.

İletişim:

Category
Entrepreneur Groups