BulutKlinik

About This Project

“Sağlık sektörü Türkiye’de hızla büyüyor. Sektöründe deneyimli girişimciler tarafından kurulan BulutKlinik.com sağlık alanında ortaya çıkmış en iyi girişim olarak karşımıza çıkıyor.

Bulut Klinik, Ali Hulusi Ölmez ve Yusuf Güleç tarafından 2016 yılında kurulan bir girişim. Sağlık sektöründe yönetici ve yazılımcı olarak çalışmış kurucu kadro, BulutKlinik projesinin doktor aşamasını hayata geçirmiş ve farklı ölçekteki kliniklerin kullanabileceği bir SaaS ürünü ortaya çıkarmış.

2019 yılı itibari ile 1700 den fazla kliniği üyeleri arasına katarak ciddi bir başarı elde etmişler. Sağlık Bakanlığı akreditasyonlarını da tamamlayarak klinik yönetimi için uçtan uca bir çözüm sunuyorlar ve doktorların beğenisini topluyorlar.
BulutKlinik yöneticilerinin verdiği bilgilere göre BulutKlinik iki aşamadan oluşmakta. Klinik yönetim sistemi ve hasta mobil uygulaması.
Hasta uygulamasına Dijital Hastane olarak bakıyorlar ve bir hastane içerisinde ki en önemli kaynağın doktorlar olduğunu iletiyorlar. Sistemlerinde şu anda 2500+ aktif doktor bulunmakta. Çok kısa bir sürede bu kadar doktora erişmiş olmaları ile dijital hastane olmak için gerekli altyapıyı sağlamışlar.

Bu uygulama ile hastalar cep telefonları üzerinden doktorlar ile online görüntülü görüşme yapabilecekler, mevcut tedavi planları hakkında ikinci görüş alabilecekler veya tetkiklerini yorumlatabilecekler.

Türkiye’de klinikler, işyeri hekimleri ve aile hekimleri ile birlikte 90.000 sağlık merkezi bulunmakta. BulutKlinik yataksız tedavi sunan tüm kliniklere çözüm sunuyor.
Referansları arasında İstanbul Yeni Havalimanı, Kamu Belediyeleri gibi bir çok kurumsal müşterileri mevcut.

2019 yılı BulutKlinik’te büyüme yılı olmuş. Azerbaycan ve Kırgızistan’da satış yaparak iki yurtdışı pazarına girmişler. Türkiye’de dijital hastane platformunu oturtarak bu sistemi yurtdışına da taşımak istiyorlar.”

Reşit Paşa Mah. Katar Cad. No:4 İç Kapı No:1101 34467 İTÜ Çekirdek Sarıyer – İstanbul

Category
Entrepreneur Groups