ROFOODS MICRO MARKETS

About This Project

Dünyada çalışan verimliliğinin artırılması ve çalışan memnuniyetine yönelik istek ve çalışmalar giderek artarken mikro marketler, bu eğilimi desteklemek için pratik çözümler sunuyor.

 

Mikro market nedir?
Mikro marketler, geleneksel otomatların sunduğu hizmetlere ek olarak; 250’nin üzerinde yiyecek ve içecek çeşidinin soğutucuların içinde, raflardan kolay ve erişilebilir durumda olduğu bir self-servis hizmeti sunmaktadır. Mikro marketler, kullanılan yenilikçi teknolojiler sayesinde müşterilerine kullanım ve ödeme kolaylığı sağlıyor. Her iş yerinde tüketicilerin birbirinden farklı ihtiyaçlarına ve seçimlerine odaklanan bu sistem, sunduğu hizmeti size özel şekillendiriyor. Böylece, iş yerlerine çalışan memnuniyeti ve işyeri verimliliğini arttırma açısından değerli ve gerçekçi bir çözüm sunuluyor.

 

Markette; atıştırmalıklar, doğal ürünler, form/diyet ürünleri, mevsimlik sebzeler, salata, sandviç ve taze meyve gibi “Size Özel Sağlıklı Ürünler” ve hatta yiyeceklerinizi ısıtabileceğiniz mikrodalga fırınlar bulunuyor. Bu konsept, kullanıcılarına yerinde “kendin al- öde” modelini, onların seçeneklerini azaltmadan sunuyor. Sisteme tanımlanan kredi kartlarıyla ister Rofoods uygulaması üzerinden ister marketlerde bulunan kiosklar aracılığıyla ödeme yapılabiliyor.

 

Bir sağlık kartı oluşturun
Mikro market tükettiğiniz besinlerin kalorilerini takip edebiliyor ve akıllı telefonunuzla konuşarak bu besinlerin kalori değerlerini uygulamaya aktarabiliyor. Böylece beslenme düzeni ve sağlık takibi uygulama üzerinde yapılabiliyor.

 

Nasıl ve nerede başladı
Girişim, İTÜ MAGNET binasında pilot uygulamasıyla müşterileriyle buluştu ve hedefleri doğrultusunda rağbet görmeye başladı. Şirket, mevcut ve potansiyel müşterilerin hayal gücünü yakalayarak hızlı bir büyüme trendine ulaşmayı hedefliyor. Bu konseptin dünyada başladığı ve en yaygın olduğu ABD pazarında mikro market sayısı 2011 yılında 1,000 iken 2022 yılında 35,000’nin üstüne çıkması beklenmektedir.

Category
Girişimler