Büyütech

About This Project

ARAÇLAR DÜNYAYI İNSAN GİBİ ALGILAYACAK
Türkiye’de kamera ve kamera teknolojileri konusunda bir çok ilke imza atan Büyütech, geliştirdiği akıllı stereo kamera teknolojisi ile araçların dünyayı insanlar gibi 3 boyutlu şekilde algılamalarını sağlıyor.

9 yıldır kamera, görüntü işleme ve yapay zeka teknolojileri odaklı çalışan; geliştirdiği 48.000’den fazla kamera dünyada 120’den fazla ülkede çalışan Büyütech TOGG işbirliği ile otomotiv kamera sistemleri ve otonom teknolojilere odaklandı. İnsanların sadece gözleri ve beyinlerini kullanarak araç kullanabildiğini belirten Büyütech CEO’su Ömer Orkun Düztaş; araçların da radar, lidar gibi yüksek maliyetli sistemlere ihtiyaç duymadan sadece kameralarla otonom sürüş yapabileceklerini belirtti.

Büyütech’in geliştirdiği yeni nesil stereo akıllı kamera sistemi, geliştirilen üst düzey derinlik algılama algoritmaları ve özel yapay zekâ donanımı sayesinde Lidar teknolojisi yerine geçip üst düzey üç boyutlu algılama yapıyor. Akıllı kamera sistemi, kendi üzerindeki özel yapay zekâ işlemcisi ile araçları, yayaları, trafik işaretçilerini ve daha birçok şeyi algılayabiliyor; acil durum fren sistemi, adaptif hız sabitleme, şerit takibi gibi ADAS (ileri seviye sürüş destek sistemleri) özelliklerini bünyesinde barındırıyor.

İletişim:

omerorkun@buyutech.com.tr

http://www.buyutech.com.tr

Üniversiteler Mahallesi ODTÜ Teknokent Silikon Blok, D:ZK-12, 06800 Çankaya/Ankara

Category
Girişimler