EYEDIUS

About This Project

Güvenlik anlayışına yüksek teknolojileri ile yeni bir soluk kazandıran Eyedius; görüntüleri “otomatik anlamlandırma teknolojileri” ile akıllı güvenlik çözümleri sunan bir yüksek teknoloji firmasıdır. Özellikle toplu yaşamın hakim olduğu konut-site gibi yaşam alanlarının yanı sıra inşaat sahaları, oteller, iş merkezleri, bankalar, üretim tesisleri gibi her tarzdan ve her sektörden faaliyet gösteren işletmelere özel farklı ürünleri ile ihtiyaca uygun hizmet sunuyor.

 

MEVCUT KAMERA SİSTEMİNE ENTEGRE EDİLEBİLİR: Eyedius, kullanıcının mevcut kameralarına entegre olarak, sistemi akıllı hale getirir ve bulunduğu ortamı 360 derece korur.
SÜREKLİ DURUM BİLGİLENDİRMESİ YAPAR: Kullanıcısını daima tehlikeli durumlar hakkında akıllı uyarılarla bilgilendirir.
SENARYOLAR OLUŞTURUR: Kullanıcı dostu arayüzü ile her kullanıcının kendine özel senaryoları kolaylıkla oluşturulmasına imkan vererek, erken uyarı sistemini devreye sokar.

 

Tespit ve Takip Teknolojisi; Sınır duvarları, yasaklı veya kontrollü bölge olarak belirlenmiş alanlarda insan tespiti yaparak istenmeyen kişilerin ortama girişini engeller ve motorlu araç, çanta, bilgisayar gibi tanımlı objeleri otomatik olarak tespit eder ve uyarılar üretir. Duvar üzerinden atlamaya çalışılması veya ortamda bulunan kilitli kasa gibi özel nesnelere müdahale edilmesi durumunda bilgilendirir. Proje bazlı olarak istenilen objelerin tespiti, takibi, sayımı ve raporlanması gibi bir çok ek özellik bulunmaktadır.

 

Yüz Tanıma;Bilinen yüz tanımaların ötesinde yüzünü gizleyerek ortama girmeye çalışan kişiler olduğunda da onları tespit eder ve uyarılar üretir. Eyedius, sisteme tanımlı olmayan kişilerin aynı bölgede bir çok defa görülmesi, kısa sürede ortamdan çıkış yapması beklenen kişilerin ayrılmaması gibi kullanıcının belirleyeceği bir çok farklı senaryoda bilgilendirmeler yapabilmektedir.

 

Eyedius, Big Bang 2017 sahnesinde aldığı ödül ve yatırım miktarıyla kazanan ilk üç girişim arasına girmiştir.

Category
Girişimler