Drivee

About This Project

Ülkemizde ve dünyada her yıl binlerce trafik kazası meydana gelmekte ve çok vahim sonuçları olmaktadır. Drivee kurucuları olarak çok yakın bir arkadaşımızı trafik kazasında kaybettikten sonra, bu acıyı başkalarının yaşamaması için Drivee’yi geliştirmeye başladık.

 

Drivee, akıllı sensörlerle donatılmış bir telematik cihazdır. Önceliğimiz kazanın önüne geçebilmek, eğer geçilemeyecek bir durum olursa da kazazedeleri hızlı ve dedike müdahale ile hayatta tutmaya çalışmaktır.

 

Sürücülerin sürüş dinamiklerini analiz ederek kişiye özgü risk planlaması yapmaktayız. Böylece sürüş davranışlarını geliştirerek oluşabilecek kazaları engellemeye çalışıyoruz. Kaza olması durumunda ise çarpışma sensörleri kazayı algılamakta ve araç içerisi ile otomatik olarak iletişime geçilmektedir. İhtiyaç halinde kaza lokasyonuna en yakın acil müdahale ekibine durum bildirilmektedir. Burada kaza sonrası ilk dakikalar “Altın Saat” hayati önem taşımaktadır. Drivee ile konum ve kişi bilgisine ulaşan acil müdahale ekibi , yaralıya hızlı ve dedike bir şekilde yardım edebiliyor. Araç içinde yer alan kişiler bilincini kaybetseler bile sistem otomatik devreye girdiğinden , müdahale ekibi olay yerine hızlıca yönlendirilebilmektedir. Bu aynı zamanda işyeri olarak geçen şirket araçları için acil durum eylem planlaması yapılmasına olanak sağlamaktadır.

 

Drivee, araç sisteminden bağımsız çalışan bir cihaz olduğundan , aracın garanti kapsamını da etkilememektedir. Güvenlik açığı olan diğer alternatif metotlara göre  kesintisiz bir koruma sağlayan Drivee, kolay kurulumu ile de ön plana çıkmaktadır.

Drivee, kaza anında zaman kazandırarak hayata tutunmanızı sağlar.

Category
Girişimler