TÜBİTAK’A GİDEN YOL BİGG | İTÜ ÇEKİRDEK’TEN GEÇİYOR

TÜBİTAK’A GİDEN YOL BİGG | İTÜ ÇEKİRDEK’TEN GEÇİYOR

İTÜ Çekirdek’in uygulayıcı kuruluş olduğu TÜBİTAK BİGG | İTÜ Çekirdek yeni girişimcilerini bekliyor. Programa katılmak, TÜBİTAK’ın sunduğu 150 bin TL’lik hibe desteğine ek olarak, İTÜ Çekirdek’in network, mentorluk gibi ayrıcalıklı imkanlarından faydalanmak isteyen girişimciler bigg.itucekirdek.com adresinden başvurularını 31 Temmuz’a gerçekleştirebiliyor.

Dünyanın en iyi üç üniversite kuluçka merkezinden biri olan İTÜ Çekirdek’in, 2017’de en fazla destek alan girişimci sayısıyla başarı sağlayan TÜBİTAK BİGG | İTÜ Çekirdek programı için başvurular sürüyor. İTÜ Çekirdek programa katılan girişimcilere açık ofis, mini MBA/girişimcilik eğitimi, satış koçluğu, teknik altyapı desteği, laboratuvar kullanım imkânı, 250’yi aşkın gönüllü mentor desteğinin yanı sıra 17 milyon TL’yi aşan değerde ödül, nakit ödül ve yatırımın dağıtıldığı Big Bang yarışmasında sahneye çıkma fırsatı da sunuyor. Programa katılmak ve bu fırsatlara kavuşmak için girişimcilerin, bigg.itucekirdek.com adresine başvurmaları gerekiyor.

BİGG | İTÜ Çekirdek programı üzerinden TÜBİTAK BİGG’e başvuran girişimciler İTÜ, İTÜ ARI Teknokent ve İTÜNOVA TTO’nun sahip olduğu geniş iş ve yatırımcı ağına erişebiliyor. Girişimciler, İTÜ Çekirdek’te düzenlenen seminerlere katılarak, TÜBİTAK BİGG programına özel hazırlanan iş planı ve iş modeli eğitimlerinden yararlanabiliyor.  Elginkan Vakfı, İstanbul Sanayi Odası, Otomobil İhracatçıları Birliği, ING Bank, Allianz, Anadolu Sigorta, 3M, Anadolu Efes’inde aralarında bulunduğu 40’ı aşkın paydaşıyla birlikte İTÜ Çekirdek, girişimcilerin büyümesine destek olmak için satışa yönelik ilişki sağlama desteği de sunuyor. Bu yıl girişimcilere ayrıca ‘ilk müşteri’ deneyimi de yaşatılıyor.

 

Big Bang sahnesine çıkma fırsatı!

Öte yandan başarılı girişimciler, İTÜ Çekirdek’in düzenlediği ve geçen yıl 17 milyon TL’yi aşan değerde ödül, nakit ödül ve yatırımın dağıtıldığı Big Bang yarışmasının sahnesinde de yer alma şansı elde ediyor. Son olarak BİGG | İTÜ Çekirdek başvurularıyla sürece dâhil olan Hagelson, Physhome ve Simularge firmaları Big Bang 2017’de sahneye çıkarak sırasıyla; 220 bin TL, 155 bin TL ve 65 bin TL tutarındaki yatırım ve ödüllere layık görüldü.

 

BİGG | İTÜ Çekirdek’e başvuru için; bigg.itucekirdek.com