INSPREA, INSTAGRAM’DA FENOMENLERİN VE MARKALARIN TAKİPÇİ SAYISINI ARTIRACAK

insprea, instagram’da fenomenleri̇n ve markalarin taki̇pçi̇ sayisini artiracak 1

INSPREA, INSTAGRAM’DA FENOMENLERİN VE MARKALARIN TAKİPÇİ SAYISINI ARTIRACAK

i̇tü çeki̇rdek basin

İTÜ ARI Teknokent’in yeni nesil girişimcilerin yetişmesine olanak tanıyan ön kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek, girişimcilik yarışması Big Bang’i 5. kez düzenliyor. 12 Kasım günü gerçekleştirilecek etkinlikte toplam 3 milyon TL’lik ödülden pay almaya çalışacak firmalar arasında yer alan Insprea, geliştirdiği uygulamayla Instagram’da firmaların ve fenomenlerin takipçi sayılarını artırmayı hedefliyor.

Makine öğrenme ve görüntü işlemeyi birleştiren Insperia, uygulamaya yüklenen hangi fotoğrafın daha fazla beğeni alacağını analiz ediyor. Fotoğraf seçildikten sonra ilgili hashtagleri çıkarıyor aynı zamanda fotoğrafın hangi zamanda gönderilirse daha fazla beğenileceğini kullanıcılara sunuyor. Daha sonrasında seçilen fotoğraf Instagram üzerinden paylaşılabiliyor.

 

Insperia Kurucu Ortakları Tarık Demir ve Orkan Yılmaz, Instagram’da daha fazla kullanıcıya ulaşmak isteyen kişilere ve kurumlara yardımcı olacak bir uygulama fikriyle yola çıktıklarını belirtirken, Insperia’nın Instagram odaklı fotoğraf analizi yapan en kapsamlı uygulama olduğunun altını çiziyor.

 

Instagram’da kullanıcı sayılarını artırmak isteyen kullanıcılara, Instagram fenomenlerine ve ürünlerini daha fazla kişiye tanıtmak isteyen firmalara destek olan Insprea’nın da yarışacağı ITU Big Bang 2016, 12 Kasım Cumartesi günü, saat 17.00’de İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Big Bang hakkında daha fazla bilgiye https://bigbang.itucekirdek.com/ adresinden ulaşılabiliyor.

 

i̇tü çeki̇rdek basin