TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLERİ MELEK YATIRIMCILARINA HAZIR!

TEKNOLOJİ GİRİŞİMCİLERİ MELEK YATIRIMCILARINA HAZIR!

2017 başından bu yana İTÜ Çekirdek’e başvuran binlerce girişimci ekipten seçilen en iyileri ön kuluçka sürecini tamamlayarak yatırımcıların karşısına çıkmaya hazır hale gelmeye başladı.

Biz de Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmak isteyen, girişimcilere omuz verip onların yolunu açmaya gönüllü tüm melek yatırımcıları, İTÜ Çekirdek 2017 yatırımcıları arasına katılmaya ve en beğendikleri girişimcilerle güçbirliği yaparak Kasım ayında yapılacak Big Bang 2017’de yatırımlarını sahneden kamuoyuna açıklamaya davet ediyoruz.

 

BIG BANG 2016’DA GİRİŞİMCİLER TOPLAM 5 MİLYON TL TOPLADI

Geçtiğimiz yıl İTÜ Çekirdek girişimcileri Big Bang yarışmasında toplam 5 milyon TL ödül ve yatırım toplamıştı. Girişimcilere ulaşan toplam kaynak miktarı ile İTÜ Çekirdek girişimcilerinin yarıştığı Big Bang, girişimcileri en fazla kaynak ile buluşturan dünyadaki ilk üç girişimcilik yarışması arasına girmişti. Bu yıl bu tutarın da aşılması ve daha fazla girişimcinin daha fazla ‘akıllı para’ ile buluşması hedefleniyor.

 

HEDEF “AKILLI PARA”

İTÜ Çekirdek’e seçilen ve bir sonraki aşamaya ulaşan girişimcilerin daha da hızlı yükselmeleri için, dağıtılan kaynağın ‘akıllı para’ olması, yani iş hayatında deneyimli yatırımcılardan gelmesi gerekiyor. Gençler böylece hem başlangıç için ihtiyaç duydukları kaynağa, hem de o kaynağı sağlayan yatırımcının iş tecrübelerinden gelen deneyim ve iş çevresine doğrudan erişme imkânına kavuşuyorlar.

 

GENÇ GİRİŞİMCİLERE YATIRIM YAP, YATIRIMINI BIG BANG 2017 SAHNESİNDEN AÇIKLA

Bu amaçla, Türkiye’nin melek yatırımcılarını, melek yatırım ağlarını, risk sermayesi şirketlerini, birikim sahibi ticari işletmelerini ve henüz melek yatırımcılık ile tanışmamış ancak gençlerin yolunu açmaya gönüllü sermaye sahiplerini tüm Türkiye’den gelen yüzlerce erken aşama girişimlerden beğendiklerine yatırım yapmaya çağırıyoruz.

 

BİG BANG 2017 JÜRİSİNE KATILMA ŞARTLARI

Yatırım yapma sözünü veren tüm yatırımcıları, hangi girişimcilere yatırım yapacaklarına karar vermek için Big Bang 2017 jürisine katılmaya davet ediyoruz.

 Big Bang 2017 jürisine katılmak için, en az 1 girişime, en az 50.000 TL yatırım yapmaya söz verin.

 2017 yılı boyunca tüm Türkiye’den İTÜ Çekirdek‘e başvurarak, değerlendirme aşamalarını başarıyla geçen yüzlerce girişimci ile ilk siz tanışın.

 Türkiye girişimcilik ekosisteminin önde gelen etkinliklerinden Big Bang 2017‘ye paydaşımız olarak katılın, yatırımınızı sahnede açıklayın.

 Yatırımcı kimliğinizle beğendiğiniz bir teknoloji girişimcisi gencimize yatırım yapın, o girişimin gelecekteki başarısında payınız olsun.