sivil havacılık 1
sivil havacılık header

SİVİL HAVACILIK VE HAVALİMANI İŞLETMECİLİĞİ PROGRAMI

İTÜ Çekirdek #Sivil Havacılık ve Havalimanı İşletmeciliği Programı
Alanında İnovatif Fikirleri ve Teknolojik Girişimleri Arıyor!

İstanbul Havalimanı (İGA) ve İTÜ ARI Teknokent, İGA Hub Programı’nda güçlerini birleştirerek “Sivil Havacılık ve Havalimanı İşletmeciliği” alanında inovatif fikirleri ve teknolojik girişimleri destekliyor.
Sen de “sivil havacılık ve havalimanı işletmeciliği odağında teknolojim var!” diyorsan, İTÜ Çekirdek eliyle yürütülen İGA Hub Programı’na hemen başvur!

sivil havacılık

İTÜ ÇEKİRDEK SİVİL HAVACILIK VE HAVALİMANI İŞLETMECİLİĞİ PROGRAMI NEDİR?

İstanbul Havalimanı (İGA) ve İTÜ ARI Teknokent olarak İGA Hub Programında güçlerimizi birleştirerek girişimcilere destek olmaya kararlıyız. Hedefimiz, “Sivil Havacılık ve Havalimanı İşletmeciliği” alanında teknolojik girişimlerin desteklenmesini sağlamak. Bu sayede küresel bir marka olma yolunda hem Türk ve Dünya sivil havacılığına katkı sağlamayı hem de İstanbul Havalimanı’nda geliştirilen bu projelerin sivil havacılık sektörüne olduğu kadar diğer sektörlere de fayda sağlıyor olmasını amaçlıyoruz.

800.000 TL NAKİT ÖDÜL VE DAHA BİRÇOK DESTEK SİZİ BEKLİYOR!

  • İGA ve İTÜ Çekirdek’in Tam Donanımlı Ofisleri
  • İTÜ Çekirdek Girişimcilik Eğitimi
  • İGA ve İTÜ Çekirdek’ten Mentorluklar
  • İGA ve İTÜ Çekirdek Network’ü
  • Yatırımcı Buluşmaları
  • Girişimlere Özel İmkanlar
  • 800.000 TL İGA Özel Ödülü
  • 341 milyon TL Big Bang Start-up Challenge Kaynağından Pay Alma Şansı

Ve Çok Daha fazlası…

sivil havacılık 2
sivil havacılık 3

SİVİL HAVACILIK VE HAVALİMANI İŞLETMECİLİĞİPROGRAMINDA ODAKLANILACAK KONULAR 

İGA Hub Programı Sivil Havacılık ve Havalimanı İşletmeciliği çatısı altında havalimanı deneyimini yeniden tasarlamaya ya da iyileştirmeye odaklanmış girişimler için tasarlandı. Sivil havacılık, havacılığın spor ya da ticari bir faaliyet olarak yürütüldüğü tüm alanları kapsarken, havalimanı işletmeciliği başlığı ise havalimanı kullanan yolcu deneyiminin iyileştirilmesi, çevre dostu çözümlere odaklanma, maliyetlerin düşürülmesi ve sunulan tüm yer hizmetleri ile ilgili teknolojik ürün ve hizmetlerin tamamını içermektedir. Bu noktadan hareketle İGA Hub, sivil havacılık alanında aşağıda yer alan başlıklara giren tüm projelerin başvurusunu beklemektedir.

ODAK ALANLARIMIZ

sivil havacılık 4

Akıllı Havalimanı

Akıllı bir altyapı, dijital bir havaalanı geliştirmeye yönelik teknolojiler

sivil havacılık 5

Robotik

Süreçleri otomatikleştiren, yolcu deneyimini yeniden keşfetmek için tasarlanmış teknolojiler

sivil havacılık 6

Sürdürülebilirlik

Kaynak verimliliğine odaklanan, döngüsel ürün ve hizmet çözümlerine yönelik, iklim değişikliğine uyumu artıran teknolojiler

sivil havacılık 7

Dijitalleşme ve Otomasyon

Dijital ve otomatik seçeneklerle bağlantıların iyileştirilmesi ve verimlilik – üretkenlik düzeylerini artırmaya yardımcı olabilecek teknolojiler

sivil havacılık 8

Veri Analitiği ve Nesnelerin İnterneti (IoT)

Havalimanı operasyonlarına ilişkin gerçek zamanlı ve yenilikçi bakış açısı elde etmeye yardımcı olabilecek teknolojiler

sivil havacılık 9

Güvenlik Teknolojileri

Güvenlik ve güvenlik standartlarını güçlendirirken güvenlik açıklığından geçme stresini azaltmayı amaçlayan teknolojiler

sivil havacılık 10

Mobilite

Bireysel ve toplu mobilite çözümleri, havaalanına erişim ve terminaller arasındaki hareketlilik ile ilgili teknolojiler

GİRİŞİMCİLER NEDENSİVİL HAVACILIK VE HAVALİMANI İŞLETMECİLİĞİ PROGRAMINA BAŞVURMALI

İTÜ ARI Teknokent’in kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek, dünyadaki üniversite kuluçka merkezleri sıralamasında ilk beşte yer alıyor.
İTÜ Çekirdek, her aşamadaki teknoloji girişimcisine ilham olmak ve destek vermek, onların pazardaki başarısına katkı sağlamak için bir girişimcinin ihtiyacı olan; fiziksel ortam, eğitim, danışmanlık, mentorluk, network, kurumsal iş ortakları, basın, PR desteklerinin yanı sıra yıl sonunda gerçekleştirdiği Big Bang Start-up Challenge girişimcilik yarışması ile toplamda 458 milyon TL değerinde (2021 verilerine göre) ödül ve yatırıma girişimlerinin erişmesine olanak sağladığı imkanları bir arada sunuyor.

sivil havacılık 11
sivil havacılık 12

DESTEK BAŞLADI!

Markalara ürünleri ve hizmetleri hakkında gelen müşteri geri bildirimlerini toplayıp; doğal dil işleme metotları ile anlamlı iç görülere dönüştüren uçtan uca online itibar yazılımı TheClico’ya Big Bang Startup Challenge 2021’de İGA İstanbul Havalimanı, 100 bin TL’lik nakdi ödül sağladı. Sonrasında ise Bomesoft, Eyes of Solar, From Your Eyes, Regularalzed ve Ro Mobility’e ayrı ayrı 130.000 TL, Bix Byte’a ise 150.000 TL olmak üzere toplamda 800.000 TL nakit ödül verdi.

KATEGORİ DESTEKÇİLERİ

sivil havacılık 13