TARSUS INC.

About This Project

TARSUS Inc. endüstrilerde kritik verilerin toplama ve analiz ihtiyaçlarını Endüstri 4.0 teknolojisi ile çözümleyen TARS’ı üretir.

 

TARS insan gücüne ihtiyaç duymaksızın; hammadde, varlık yönetimi, iş güvenliği ve üretim performansı takibi için kullanılır. Ayrıca; akıllı şehirler, perakende depoları, maden ocakları, elektrik ve su şebekeleri, sulama kanalları, fabrikalar, montaj hatları, robotik sistemleri ve otonom araçlar için uygulanabilir.

 

TARS, şebeke enerjisine ihtiyaç duymaz ve mesafe bağımsız olarak çalışır. Sensörlerden gelen verileri cep telefonlarından dahi takip edilebilir hale getirir. Pil değişimi yapılmaksızın günde altı ölçüme kadar sahadan en az iki sene veri toplayabilecek şekilde üretilmiştir. Ayrıca suya, kuma ve toza dayanıklı IP-65 sertifikalı bir endüstriyel tasarımı vardır.

 

Rakiplerinden;

  • Kullanım ve entegrasyon kolaylığı
  • Düşük güç tüketimi ile uzun süre çalışması
  • Ürünlerin birbirleri ile konuşarak daha karmaşık problemleri eşgüdümlü olarak çözmesi

yetenekleri ile ayrılır.

 

Toplanan veriler üzerinde veri madenciliği ve yapay zeka uygulamaları çalıştırarak optimizasyon hesaplamalarını insan gücüne ihtiyaç duymadan gerçekleştirir. Ölçümlerin karakteristik özelliklerini zaman içerisinde öğrenir ve değişiklik tespit ettiği zaman potansiyel sorunlar için uyarı verir. Böylece makineler, varlıklar, donanımlar vb. kritik bozulmalara uğramadan önce tedbir alınmasını böylece tamir, servis ve sigorta giderlerinin düşürülmesini sağlar.

 

GE Dijital endüstriyel IoT yatırımlarının 2030 yılı itibarı ile 60 trilyon dolar’ı ve sayı olarak 50 milyar varlığı aşacağını raporlamıştır. Bu sayılar afaki gibi gözükse de, havacılık, taşımacılık, enerji, sağlık, otomotiv, üretim, madencilik, petrol, su ve rüzgar gibi sektörler göz önüne alındığı zaman tahminlerin düşük bile kalabileceği anlaşılmaktadır. TARSUS Inc. pazardaki bu ihtiyacı Endüstri 4.0 standartları doğrultusunda ürettiği donanım ve yazılımlar ile karşılar.

 

İletişim

Reşitpaşa mah. Koruyolu cad. İTÜ Ayazağa Kampüsü ARI3 Binası Kat: -2 Maslak / İSTANBUL


+90 533 517 46 84
info@tarsusinc.com
www.tarsusinc.com

Date
Category
2016, Girişimler