PAO

About This Project

Kullanıcılarının günlük alışkanlıklarını ölçerek hayat kalitesini arttırmayı amaçlayan giyilebilir teknolojiye sahip ürünler geliştiriyor.

 

PAÓ, kullanıcısın günlük alışkanlık ve yetkinliklerini başta duruş olmak üzere çeşitli aktiviteler bazında ölçerek kendisi hakkındaki farkındalığını, beden hakimiyetini ve en önemlisi hayat kalitesini arttırmasına yardım etmeyi amaçlayan bir giyilebilir elektronik cihazdır.

 

Karmaşık sayısal datalar ile kullanıcısının kafasını karıştıran mevcut giyilebilir cihazların aksine kullanıcıya özel, net, anlaşılabilir hedefler ortaya koyup yönlendirme yapacak şekilde tasarlanmıştır. 1. jenerasyon giyilebilir elektronik rakiplerinden farklı olarak insansız hava aracı endüstrilerinde kullanılan hassasiyette MEMS sensörler (accelerometer, gyroscope, magnetometer) kullanarak kullanıcının duruş ve hareketini hassas şekilde ölçebilmektedir.

 

Anlamlı kullanım senaryoları ve davranış psikolojisi mekanikleri ile kullanıcıların kendi gerçekleri ve ihtiyaçları ile örtüşen anlamlı sonuçlar sağlayarak, kısa ve uzun vadeli gerçek hedefler üzerine çalışmasını sağlamaktadır. Uyarı ve hedefler kullanıcının durum ve arzusuna göre anlık olarak güncellenebilmektedir.

Category
Girişimler