LEADTIME

About This Project

LeadTime video tabanlı bir mobil sosyal medya uygulamasıdır. Basit ve eğlenceli ajanda sayfası ile istediğiniz zaman yayınlanmak üzere video gönderebildiğiniz uygulama, kullanıcılarına zamanda yolculuğun kapılarını açıyor.

 

Ajanda üzerinden arkadaşlarınıza geleceğe video atabildiğiniz uygulamada, arkadaşlarınız ajandalarında videoları görebiliyorlar ancak videolar yayınlanma tarihi gelene kadar açılamıyor. Şimdiye kadar anlık ve geçmişe yönelik zaman tünelleri üzerine kurulu olan sosyal medya alışkanlıklarına bambaşka bir yenilik kazandırmayı amaçlayan LeadTime sadece appstore üzerinden 20.000 downloadı birkaç ay içerisinde geçti. Eylül ayı itibari ile yeni tasarım ve android sürümü ile storea giren uygulama, ekim ayı itibari ile diğer sosyal medya ve ulusal medyada iletişimlerine başlamayı hedefliyor.

 

Uygulamanın yanı sıra LeadTeam isimli bir üniversite organizasyonu olan LeadTime, bu ekipler ile öğrencilere girişimcilik deneyimi ve networking kazandırmayı amaçlıyor. 120 kişiden oluşan ve okulların açılması ile artışa geçmeye başlayan bu ekip ile offline marketing ve content development çalışmaları yürütülmektedir.

 

Temelleri Boston’ da atılan ve tamamen Türk ekip ile geliştirilen LeadTime, Türkiye’ de başarılı olmasının ardından ABD’ ye açılmayı hedefliyor.

İletişim

leadtimeapp.com/index.ht

Date
Category
2016, Girişimler