HOOTSUMO

About This Project

Hootsumo, topluluklar için görüntü, ses ve mesajlaşma kanalları sunan bir girişimdir. Web ve Mobil platformlarda yayında olan uygulama, anonim erişime izin verdiği gibi masaüstü program yükleme ve kurulum gibi kullanıcılara zaman kaybettiren işlemleri de ortadan kaldırıyor. Topluluklara erişim kolaylığı sunan uygulama aynı zamanda kullanım ve yönetim kolaylığını da göz ardı etmemekte.

 

İTÜ ÇEKİRDEK’e 2. Çağrı ile katılan girişimciler, Gürkan AKDAĞ ve Alaattin CATE, iş fikirlerini İTÜ Çekirdek içerisinde pivotlayarak Hootsumo üzerinde Temmuz 2017’den itibaren çalışmalara başlamış.

 

Slack ve Stride, benzeri takım içi iletişim uygulamalarından farklı olarak toplulukların ihtiyaçlarını ve bir mesajlaşma kanalı içerisinde toplulukların erişebilecekleri yüksek kullanıcı sayılarını karşılayabilecek yapıya sahip olarak kurgulanmış. Hootsumo, protokol bağımsız yapısı ile diğer iletişim ve mesajlaşma uygulamaları ile köprüler kurabilmekte. Şimdilik IRC, Slack ve Gitter köprüleri bulunan girişim üzerinden bu uygulamalarda yer alan tüm chat kanallarınıza bağlanarak mesaj gönderip – alabilir veya bağlantıda olduğunuz kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hootsumo, İTÜ Çekirdek’in sağladığı network ve destek ile konsantrasyonunu yurtdışında büyümeye çevirmiş durumda.

 

İletişim

info@hootsumo.comhttps://hootsumoapp.com/#

Category
Girişimler