BenzinLitre

About This Project

7 ay önce canlıya alınan girişim BenzinLitre, “ilk gördüğünüz istasyona değil, en doğru istasyona girmenizi” sağlayan vizyonu ile 30 binden fazla kullanıcıya ulaşmış durumda ve Appstore’da benzin kelimesinde ilk sırada, navigasyon kategorisinde ise top 20 içerisinde çıkıyor.

 

Kullanıcı bazlı veri paylaşımı ile en uygun benzin, dizel ve otogaz fiyatlarını, en yakın istasyonları bulabileceğiniz gibi uygulamada bulunan herhangi bir benzin istasyonuna dokunduğunuzda fiyatların yanında istasyonun tesis-içi özelliklerini de görüyorsunuz. İstasyonun açık olduğu saatler, market, restoran, kahve, oto-lastik, tuvalet gibi özelliklerinin bilgisine rahatlıkla ulaşıyorsunuz. Tüketiciler BenzinLitre sayesinde depo dolumunda 50 TL’ye kadar tasarruf yapabildiği gibi en iyi dinlenme tesisleri, kamyoncu-tırcı park alanlarını da keşfetme fırsatı yakalıyor. Araç ekleme özelliği, sigorta teklifi ve acil durum yol yardım butonu ile BenzinLitre kullanıcıların tüm yol deneyiminde ihtiyaç duyabilecekleri konular için bir çözüm sunuyor! Rota oluştur özelliği ile güzergahınızdaki akıllı seçimleri size sunacak algoritma ise çok yakında hizmetinizde olacak. Elektrik ve CNG yakıt türü ve istasyonları da uygulamaya eklenecek yeni özellikler arasında.

 

Yakıt sektörüne getirdiği rekabet ve sunduğu farklı reklam araçları sayesinde bir çok marka ile de kısa sürede anlaşma sağlayan uygulama enerji sektörünün dijital dönüşümüne katkı sağlamakta. Offline’da ve gerçek hayatta gerçekleşen yakıt alışverişlerinin takibini sağlarken markalara da dijital harcamaların istasyonlardaki satışa etkisini detaylı ve kolay bir şekilde görebilme fırsatı sunuyor.

 

BenzinLitre ekibi Türkiye pazarından sonra Avrupa’ya açılmak istediğini, Almanya Türkiye hattı ve sınır kapılarındaki istasyonları uygulamaya eklemek için sabırsızlandıklarını belirtti.

Category
Girişimler