İTÜ ÇEKİRDEK KULUÇKA PROGRAMI

 

İTÜ Çekirdek Kuluçka Programı Big Bang Sahnesinde başarılı olan girişimcilere üründen başarıya gitme yolculuklarında 1 yıl boyunca;

İTÜ ARI Teknokent firması olma imkanı sunan,
• Birebir KPI koçluğu görüşmeleriyle girişimcilere hedef koyan ve bu hedefe ulaşmalarına KPI koçluğunun yanı sıra farklı konu dikeyinde uzmanlığa sahip Kuluçka Koçları ile destek sağlayan,
• Potansiyel Müşterilerle Tanıştırma ve PR Hizmetleri ile girişimciye ivme kazandıran bir hızlandırma programıdır.

İTÜ Çekirdek Kuluçka Programı Kapsamında

Üründen Başarıya Yol Haritanızda Sağladığımız Destekler

Eğitim Programı

Yaratılan ürünü başarıyla müşteriye ulaştırmak, müşteri sayısı ve yatırım alma şansınızı arttırmak için; Kişisel yetkinlikler, İş Stratejisi, Fiyatlandırma, İnsan Kaynakları, Ürün, Pazarlama ve Satış Yönetimi konularında sizleri destekleyecek Kuluçka Eğitim Programı 8 modül ve 21 konu başlığından oluşur.

1-1 KPI Koçluğu

Kuluçka Programında her girişim kendi dinamiklerine göre KPI’larını (Key Performance Indicators/ Kilit Anahtar Göstergeler) KPI koçu ile birlikte belirler ve bu KPI’ların takibi girişimin ihtiyacı konusunda yetkin koç ile aylık olarak takip edilir.

Dikey Koçluğu

Kuluçka Programında 1-1 KPI koçluğu görüşmelerinde ortaya çıkan ihtiyaca uygun olarak, Satış, İş Modeli ve Fiyatlandırma ve Dijital Pazarlama dikeylerinde özel koç atanır.

Kurumsal Tanıştırma Paketi

Kuluçka Programına katılmaya hak kazanan her girişimcimize en az 5 potansiyel müşteri/yatırımcı tanıştırması yaparak başarıya ulaşması sağlanır.

Kuluçka Buluşmaları

İTÜ Çekirdek bugüne kadar 6.562 girişimciyi desteklemiş olup 890 şirketin kurulmasına destek sağlamıştır. İTÜ Çekirdek kültürünün bir parçası olarak ayda en az 1 kez İTÜ Çekirdek Kuluçka Mezunları ile bir araya gelerek tecrübe paylaşımı yapılması sağlanır. Buna ek olarak yılda 2 kere olmak üzere tüm mezunlarımızın katıldığı bir kokteyl düzenlenerek İTÜ Çekirdek komünitesi ile networking imkanı sağlanır.

PR Desteği

Kuluçka Programı boyunca Kuluçka girişimlerinin önemli gelişmeleri ve yatırım haberlerine; sosyal medya, teknoloji blogları, dijital gazete, sektörel dergiler, TV, 22.000 takipçisi olan İTÜ Çekirdek sosyal medya kanalları ve İTÜ Çekirdek Bloğunda PR desteği sağlanır.

Söyleşiler (Başarı Hikayeleri/Önemli Haberler)

Kuluçka Programı girişimcilerimizle İTÜ Çekirdek youtube kanalında «Kuluçka Söyleşileri» başlığında girişimin kurucularıyla ve gerekmesi durumunda sektördeki önemli aktörlerin katılımıyla; özel haber, başarı hikayesi içerikleriyle söyleşiler gerçekleştirilir.

Ücretsiz Ofis

Kuluçka Programına katılmaya hak kazanan girişimcilerimizden; 5’ine kapalı ofis imkanı (50.000 TL tutarında), diğer girişimlerimize de 1 yıl boyunca İTÜ Magnet’te (18.000 TL tutarında) iki kişilik ortak alan kullanım ödülü sağlanır.

TGB Teşviklerinden Yararlanma

Kuluçka Girişimleri, 4691 Sayılı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu kapsamında İTÜ ARI Teknokent’e proje başvurusu yapıp onay almaları durumunda TGB’ de yer almaya hak kazanırlar ve aşağıdaki teşviklerden yararlanabilirler.

İK Desteği

Kuluçka Programı boyunca girişimlerin personel arayışlarında İTÜ ARI Teknokent’in kariyer sayfası ve insan kaynağı bulma araçları kullandırılarak ekosistem içerisinde doğru personelin bulunmasına yardımcı olunur.

Yararlı Kaynaklar Arşivi

11 senedir ekosisteme yön veren bir kurum olarak sahip olduğumuz bilgi ve dokümanları topladığımız arşivde eksik olduğunuz konularda doğru bilgiye ulaşmanızı sağlayacak kaynaklara ek olarak iş planı, ortaklık sözleşmesi, hisse opsiyonu vb. onlarca şablona ulaşmanız sağlanır.

Veri Tabanı Üyelikleri

Kuluçka girişimlerine pazar araştırması ve rakip analizi gibi veri tabanlarına üyelik desteğinin yanı sıra finans/muhasebe, UI/UX, pazarlama ve satış yönetim araçlarına erişim desteği sağlanır.

İTÜ ÇEKİRDEK KULUÇKA PROGRAMI KOÇLARIMIZ

1-1 KPI KOÇLARIMIZ

Strategy & Business Development Advisor

Berkay Çağın

TINS Advisory Services

Strategy & Business Development Advisor

Erman_Turan_Yüksek_Çözünürlük (1)

Erman Turan

Founder, Addwise

DİKEY KOÇLARMIZ

Gülşah_Çakır_Fotoğraf.jpeg

Gülşah Çakır

Satış Koçu

Director - B-Labs

İ.Tayfun Uslu

İ.Tayfun Uslu

İş Modeli ve Fiyatlandırma Koçu

Founder, Finance, Strategic Advisor

Selman Yılmaz

Selman Yılmaz

Dijital Pazarlama Koçu

Director - TAIGA