Innogate 18. Dönemi: Londra’da İki Haftada Büyük Adımlar ve İş birlikleri

innogate 18. dönemi: londra’da i̇ki haftada büyük adımlar ve i̇ş birlikleri 1

Innogate 18. Dönemi: Londra’da İki Haftada Büyük Adımlar ve İş birlikleri

İTÜ ARI Teknokent öncülüğünde globale açılmak isteyen yerli teknoloji firmalarına 10 yıldır destek sağlayan Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı’nın 18’inci dönemi Türkiye’deki kapsamlı eğitimlerin ardından, iki hafta süren Londra dönemiyle tamamlandı. Ticaret  Bakanlığı’nın Tekno-Hızlandırıcı İhracat Projeleri Desteği ile gerçekleştirilen programa bu yıl 13 Türk teknoloji firması dahil oldu. Türkiye’de altı hafta boyunca alanında global isimlerden eğitim, mentorluk ve koçluk alan firmalar, programın ikinci adımı olarak Haziran ayında İngiltere pazarını yerinde keşfetmek ve temaslarda bulunmak için güçlü bir adım attılar.

innogate 18. dönemi: londra’da i̇ki haftada büyük adımlar ve i̇ş birlikleri 4

Yerli teknoloji firmalarının başarısını global pazarlarda sürdürmesini sağlamak amacıyla İTÜ ARI Teknokent tarafından NBT Digital partnerliği ile yürütülen Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı’nın 18’inci dönemine 13 Türk teknoloji firması dahil oldu. Altı hafta süren programın ilk adımı Türkiye’de gerçekleşti. İngiltere’ye hazırlık süresi boyunca firmalar, alanının en iyisi global uzmanlardan eğitim, mentorluk ve koçluk aldı. Programın ikinci adımı olarak 3-14 Haziran tarihleri arasında ise pazarı yerinde keşfetmek amacıyla İngiltere’ye gelerek her günü dopdolu olan bir programa dahil oldular. Her sabah düzenlenen toplantıların ardından firmalar; gerçekleştirilen round table’lar ile yeni bağlantılar elde ederek potansiyel müşterileri ile temas ettiler.

242 firma Innogate Programı ile potansiyel müşteriye erişim fırsatı yakaladı
10 yıldır gerçekleştirilen Innogate Uluslararası Hızlandırma Programı kapsamında 242 yerli teknoloji firması global pazarlarda potansiyel müşteriye erişim fırsatı yakaladı. 2014 yılından bu yana yürütülen programdan bugüne kadar 144 firma programın global fazından faydalandı ve ABD pazarına açılan 118, İngiltere pazarına ise açılan 13 firmanın program sonrası aldıkları toplam yatırım tutarı 41 milyon dolar’a ulaştı.

innogate 18. dönemi: londra’da i̇ki haftada büyük adımlar ve i̇ş birlikleri 5

İTÜ ARI Teknokent Innogate ile Global Programlarını Genişletiyor
Innogate’in teknoloji firmalarına yeni pazarlara uygun iş modeli geliştirme metotları ve küresel pazarlama/satış gibi tekniklerini benzersiz bir içerik ve sunduğunu belirten İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş, “10 yıldır global arenada 242 firmaya katkı sağladığımız program sayesinde, yerelle global arasında bir bağlantı kuruyoruz. 13 yerli firmanın dahil olduğu bu dönemin İngiltere aşamasında firmalarımız, iş ağlarını geliştirirken, bir yandan da dünyanın en önemli teknoloji etkinliklerinden biri London Tech Week’e katılım sağladılar. Innogate ile bugüne kadar onlarca başarı hikayesine şahit olmanın motivasyonuyla, İTÜ ARI Teknokent olarak, firmalarımızın daha geniş bir ağa sahip olması adına Innogate’in ölçeğini daha da geliştirmeyi sürdüreceğiz. İngiltere eğitim dönemi sırasında, T.C. Londra Büyükelçiliğimizi ziyaret ederek, Londra Büyükelçisi Sayın Koray Ertas’a, Innogate’in 18. Dönemi ve İTÜ ARI Teknokent’in hayata geçireceği global platform programı kapsamında bilgi alışverişi yaparak sohbet ettik. Innogate programımızın kapsamını genişletmek ve global platform programları geliştirmek üzere çalışmalarımızın son adımlarını tamamlıyoruz. Çok yakında İngiltere’ye ek olarak, diğer hub’larımızı duyuracağız’’ dedi.