GİRİŞİMCİ HAZIRLAMA

Sektör Bazlı Buluşmalar

Özellikle bir sektörel alana yatırımla ilgilenen yatırımcı kurum veya kişiler için İTÜ Çekirdek’te sektör/konu odaklı girişimci – yatırımcı buluşma günleri düzenlenir.

 

Demo Day

İTÜ Çekirdek’e kabul edilen ve 7 haftalık girişimcilik eğitimini başarıyla tamamlayan girişimci gruplar yılda 4 defa düzenlenen demo dayler aracılığıyla yatırımcılarla bir araya getirilir. İTÜ Çekirdek’in paydaşları arasında yer alan melek yatırım ağları, yatırımcılar ve kurumsal firmalar yıl boyu demo dayler aracılığıyla girişimcilerle tanışma imkanı bulurken; yatırımcılar da süreç boyu yatırım yapma kararlarını değerlendirme imkanı bulurlar.

 

Big Bang Yarı Final

İTÜ Çekirdek paydaşı olan yatırımcılar, yıl içindeki eğitim süreçlerini başarıyla tamamlamış, Ön Kuluçka aşamasında girişimlerini geliştirerek Big Bang Yarı Final’e kalmaya hak kazanan girişimleri tanıma ve yatırım yapma imkanı elde ederler.

 

Big Bang

Tüm yatırımcılar, Türkiye’nin girişimcilik sahnesi Big Bang’de, on binlerce başvuru arasından başarıyla sıyrılmış Top 20 girişimci grubu sahnede dinleme imkanına sahip olurken, her biri alanında iddialı 100’e yakın girişimci grup ile de fuaye alanında tanışarak girişimcilik ekosistemine katılan en yeni girişimleri tanıma ve yatırım yapma imkanı elde ederler.