BIG BANG

Big Bang | Start-up Challenge: Dünyanın lider girişimcilik etkinliklerinden biri olmayı hedefleyen Big Bang, erken aşama teknoloji girişimlerini iş dünyası ile buluşturmaktadır. Her yıl Kasım/Aralık ayında, teknolojik girişimlerin sahnelendiği, rekabetin yüksek olduğu ve temponun hiç düşmediği “Türkiye’nin Girişimcilik Sahnesi Big Bang”; girişimcileri yatırımcıların ve fonların odağı haline getirmekte, girişimcilerin şirketleşme aşamalarında finanse edilmesine, yatırımcılarla tanışma ve olası müşterilere erişebilmesine destek olmakta ve toplamda 54 milyon TL değerinde (2020 verileri) ödül ve yatırıma erişmesine olanak sağlamaktadır.

 

İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezinde fikirlerini geliştiren girişimcilerin arasından pazara en yakın olanlarının seçilerek sahne aldığı Big Bang’de, izleyici olarak yer alan potansiyel girişimciler ve yatırımcılar da yenilikçi fikir ve iş modellerinden haberdar olma ve yükselen girişimler ile tanışma fırsatı elde etmektedirler.

 

Big Bang’de sahne almayı hak eden girişimcilere; basın, paydaş, iş birliği olanakları, yatırımcılarla tanışma ve olası müşterilere erişebileceği bir ortamı sağlanmaktadır. Tüm bunlara ek olarak; ödül ve yatırım alan girişimler, İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi’nin programına girmeye hak kazanma şansı elde edebilmektedir.

İTÜ Çekirdek Big Bang süresince girişimci grupların içinde bulundukları rekabet ortamı, sinerji ortamı, ürün geliştirme süreci, iş planı hazırlama süreci, yatırımcılarla tanışma ve çeşitli networking olanakları gibi imkanlar girişimcilere gerçek bir ticari hayatı yaşatırken; Big Bang ödülleri projelerin sanayiye başarıyla aktarılması için çekirdek sermayeyi sağlar.

SAYILARLA BIG BANG

Teknoloji girişimleri, “Türkiye’nin Girişimcilik Sahnesi Big Bang”te,

toplam 52 Milyon TL ödül ve yatırımlar için yarışıyor!

 

Sahnede 20 Girişimci Grup

54 Milyon TL Ödül ve Yatırım

40 Melek Yatırım Ağı

40+ Paydaş

BIG BANG | START-UP CHALLENGE

Girişimcilere bir gecede 54 Milyon TL destek!

 • Big Bang

  İTÜ Çekirdek Big Bang Türkiye’nin en büyük girişimcilik etkinliklerinden biridir. Big Bang'te girişimciler yatırımcıları etkilemek ve 54 Milyon TL’lik büyük ödülden pay almak için sahne alıyor.

 • Katılımcılar İçin

  Eleme sürecinin ardından sahne alma şansı yakalayan girişimler geleceğin büyük şirketleri olma yolunda en önemli adımlarını atarken, orada olan katılımcılar da bizzat geleceğe şahit olma şansı yakalıyor.

 • Yatırımcılar İçin

  Yatırımcılar Big Bang etkinliğinde Big Bang 87 tane fuaye girişimi ve TOP 20’de yer alan girişimleri Big Bang çeyrek final ve yarı finalden itibaren dinleme ve tanıma fırsatı buluyor; girişimcilik ekosistemine katılan taze girişimlere yatırım yapma imkânı elde ediyor.

 • Girişimciler İçin

  Big Bang’de girişimciler yenilikçi fikir ve iş modellerinden haberdar olma ve yükselen girişimler ile tanışma fırsatı elde ediyorlar. Aynı zamanda etkinliğe katılan şirketler ve yatırımcılar ile networking de yapabilirler.

Big Bang 2020 Nasıl Geçti ?