YEREL TARAMA : BIG BANG

İTÜ Çekirdek kuluçka merkezinde fikirlerini geliştiren girişimcilerin arasından pazara en yakın olanlarının, eleme süreçlerinden geçerek katıldığı Big Bang’de, kurumsal firmalar da yenilikçi fikir ve iş modellerinden haberdar olma ve yükselen girişimler ile tanışma fırsatı elde eder. Big Bang sürecinde kurumsal bir firma iki farklı yöntemle süreci ilerletebilir:

Yarı Final ve Big Bang

 

Big Bang’te ödül verecek olan kurumsal firmalar, yarı finale katılarak girişimcileri önceden tanıma ve Big Bang’e kadar toplantılar gerçekleştirme imkanı elde eder. Bu toplantılar sürecindeyse girişimci gruplarla müşteri ilişkileri geliştirebilir, onlarla yatırım için masaya oturabilir ya da deneyimlerini paylaşabilirler.

Big Bang Etkinlik Günü

 

İTÜ Çekirdek tarafından on binlerce başvuru arasından seçilen, değerlendirilen ve kabul edilen girişimci gruplar arasından en iyileri Big Bang etkinlik gününde sahnede ve fuaye alanında yer alırlar.

 

Big Bang’e katılan kurumsal şirketler ise etkinlik boyunca; finanstan sağlığa, enerjiden nesnelerin internetine kadar geniş yelpazede teknolojiler geliştirmiş, her biri alanında iddialı girişimlerle tanışma imkanı elde ederler. Tanışmanın ardından girişimcilerle gerek İTÜ Çekirdek üzerinden, gerekse birebir iletişime geçerek iş birliği faaliyetlerini sürdürürler.

 

Big Bang 2019 Nasıl Geçti ?